Změny v nastavení UPC produktů a služeb

V rámci sjednocení našich technických systémů nás čekají důležité změny v nastavení UPC produktů a služeb. Díky tomu vám budeme moci přinést nabídku těch nejlepších mobilních služeb, internetu a televize. Co nás tedy čeká?

 

E-mailové schránky

K 31. srpnu 2020 skončila technická podpora služby upcMail. Všechny e-mailové schránky (na doménách @upcmail.cz, @chello.cz, @karneval.cz, @mistral.cz, @mbox.dkm.cz) a jejich obsah proto k tomuto datu přestaly fungovat. Uživatele upcMailu jsme o ukončení služby informovali e-mailem.

 

Využívali jste službu upcMail? Víme, že změna e-mailu není úplně příjemná záležitost, proto jsme pro vás připravili návod:

 

Založte si nový e-mail

Používali jste pouze službu upcMail a jiný e-mail nemáte? V tom případě si prosím založte některý z volně dostupných bezplatných e-mailů. Připravili jsme pro vás odkazy na některé oblíbené poskytovatele e-mailu:

 

Gmail

 • E-mail od společnosti Google s doménou @gmail.com. Pokud máte telefon s OS Android, pak už Gmail máte založený, protože bez něj nemůžete telefon používat.
 • Nabízí e-mailovou schránku, kalendář, kontakty, úložiště pro vaše soubory a fotky a další služby.
 • Účet si můžete založit na stránce https://accounts.google.com/SignUp.
 • Nápovědu k založení účtu najdete na https://support.google.com/mail/answer/56256?hl=cs.

 

Seznam.cz

 

Centrum.cz

Odchozí pošta – SMTP server

Využívali jste pro odesílání pošty v poštovní aplikaci (např. Outlook) SMTP server UPC? V tomto případě je nutné změnit nastavení z mail.upcmail.cz na server poskytovatele vašeho nového nebo stávajícího soukromého e-mailu. Návod uvádějí poskytovatelé e-mailových řešení na svých webových stránkách.

 

Dále údaje pro změnu poštovních serverů v Outlooku 2016 najdete například zde - https://help.one.com/hc/cs/articles/360000338198-Kde-najdu-v-Outlooku-2016-nastaven%C3%AD-serveru, případně na tomto webu naleznete poštovní servery pro nejpoužívanější české schránky - http://standapl.blogspot.com/2014/05/adresy-postovnich-serveru.html.

Aktualizujte si kontaktní e-mail pro příjem Vyúčtování

Chodilo vám do upcMailu vyúčtování nebo jiné důležité zprávy od UPC? V tom případě nám nezapomeňte nahlásit svůj nový e-mail, kam vám budeme moci vyúčtování posílat. Udělejte to prosím co nejdříve jedním z těchto způsobů:

 • Jednoduše přes samoobsluhu Moje UPC na https://my.upc.cz/. V nabídce Můj účet můžete svůj kontaktní e-mail upravit.
 • Telefonicky s operátorem na čísle 241005100 v pracovní dny od 8:00 do 19:00 hodin (u byznys smlouvy volejte 241005200).

Pokud nový e-mail nezadáte, začneme vám po zrušení služby upcMail automaticky zasílat tištěné vyúčtování, které je však zpoplatněno dle aktuálního ceníku.

Změna registrace v e-shopech, na sociálních sítích a dalších místech

Máte-li pod tímto e-mailem vytvořenou registraci v internetových obchodech či na sociálních sítích, zadejte nové údaje i tam. Pokud byste tak neučinili, po ukončení starého e-mailu nebude možný reset hesla.

Otázky a odpovědi

Proč došlo ke zrušení služby upcMail?

K 31. srpnu 2020 skončila technická podpora pro stávající řešení upcMailu. Schránku aktivně používalo jen velmi málo našich zákazníků. V dnešní době už většina uživatelů využívá bezplatné e-maily u jiných poskytovatelů, kteří se na to specializují, a e-mail u nich není vázaný na smlouvu o poskytování připojení k internetu. Z toho důvodu jsme se rozhodli službu k 31. srpnu 2020 ukončit a připravili jsme pro všechny uživatele podrobný návod, jak si mohou zálohovat důležitá data, abychom jim přechod maximálně ulehčili.

 

Používám ještě starší e-mail s koncovkou chello.cz, karneval.cz, mistral.cz a mbox.dkm.cz, týká se mě zrušení schránky také?

Ano, ukončení služby se týká i všech uživatelů upcMailu, kteří používají starší adresy.

 

Co když si některá data zapomenu uložit, dostanu se k nim po 31. srpnu 2020?

Po 31. srpnu 2020 dojde k bezpečnému smazání všech uživatelských dat, proto je potřeba, abyste si svá data zálohovali ještě předtím. Později už se k e-mailu a uloženému obsahu nepůjde žádným způsobem dostat ani ho obnovit.

 

Wi-Free

K 31. 8. 2020 jsme ukončili službu Wi-Free, bezdrátovou síť, kterou mohou zákazníci UPC Internetu, kteří se k této službě zaregistrovali, využívat mimo svou domácí Wi-Fi síť.

 

Máme pro vás ale i dobrou zprávu. S vaším UPC internetem máte právě teď jedinečnou možnost získat Vodafone mobilní tarify s neomezenými daty za zvýhodněnou cenu a užívat si tak skutečnou datovou svobodu.

 

Proč mít neomezený tarif od Vodafonu?

Kvalitní síť

Opakovaně jsme zvítězili v nezávislém testu kvality P3.

 

Výdaje pod kontrolou

S námi máte kompletní kontrolu nad výdaji za telekomunikační služby.

 

Vše neomezeně

Užijete si volání, SMS i data neomezeně a ve vysoké kvalitě.

Pevná linka

K 15. 11. 2020 ukončujeme některé nevyužívané hlasové služby. Pokud se změna týká i vás, včas se o tom dozvíte ve svém Vyúčtování, případně vám informaci pošleme e-mailem nebo dopisem.

Výměna modemu

Neustále se snažíme naše služby a technologie zlepšovat a modernizovat, proto je zapotřebí, abychom některým zákazníkům vyměnili jejich stávající modem za nový, a to nejpozději do 15.10. 2020. Důvodem je stáří modemu a ukončení podpory na straně výrobce. Po 15.10.2020 už bohužel nebudeme schopni garantovat funkčnost a bezproblémové a zabezpečené připojení modemu k síti. Pokud se vás tato změna týká, budete včas informování. Výměnu zařízení zařídí náš technik, který se postará i o odbornou instalaci a zprovoznění nového modemu.

 

Díky novému zařízení pak budete moci lépe využívat rychlost svého internetového připojení. Navíc díky zabudovanému Wi-Fi routeru spolehlivě pokryje Wi-Fi signálem celou vaši domácnost.

 

Jaké jsou výhody nového modemu?

 • Je to výkonný Wi-Fi modem se 4 ethernetovými porty
 • Přináší zcela nový zážitek z plné rychlosti až 500 Mb/s, stability a pokrytí celé vaší domácnosti
 • extrémní výkon a silný signál
 • Nabízí nový standard 802.11 ac
 • Široké pokrytí ve dvou pásmech (2,4 i 5 GHz)
 • Připojí všechna vaše zařízení

Webhosting

K 15.11. 2020 dojde k ukončení poskytování webového prostoru members.upc.cz. Využíváte-li tuto službu, nezapomeňte, prosím, přejít na jiná volně dostupná řešení.

 

 

*Máte právo ukončit smlouvu ke dni nabytí účinnosti výše uvedených změn týkajících se služeb upcMail, webového prostoru, Wi-Free, Telefon 30 a Telefon Start, a to bez sankce, jestliže tyto nové podmínky nebudete chtít akceptovat.